Skip links

O nas

Profesjonalizm i wieloletnie doświadczenie

Od 2007 roku jesteśmy częścią Grupy Olsztyńskiej Szkoły Biznesu. W ciągu 13 lat funkcjonowania Instytutu zrealizowaliśmy ponad 200 projektów badawczych, zarówno dla instytucji publicznych – samorządowych (Urzędy Marszałkowskie, Urzędy Pracy, Starostwa Powiatowe i Urzędy Miast i Gmin), rządowych (ministerstwa) jak i prywatnych.

Specjalizujemy się w badaniach rynku, badaniach marketingowych i ewaluacjach. Opracowujemy strategie rozwoju i zarządzania zmianą gospodarczą. Zajmujemy się badaniami społecznymi oraz opinii publicznej.

Przebadaliśmy ponad 100 tys. Respondentów w badaniach ilościowych (CATI, PAPI, CAWI), przeprowadziliśmy 1000 indywidualnych wywiadów pogłębionych, zorganizowaliśmy 400 grup fokusowych (FGI) oraz paneli ekspertów. Jesteśmy autorami 500 publikacji.

TVN24bis.pl

„Tylko 12,7 proc. przedsiębiorstw zamierza się starać o pieniądze z Brukseli, 31,4 proc. nie ma takich planów, a 55,9 proc. – określonego zdania w tej sprawie – wynika z raportu Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.”

  • Zamierzam się starać
  • Nie mam takich planów
  • Nie mam zdania

Dlaczego my?

Zatrudniamy i współpracujemy z ekspertami posiadającymi wiedzę w dziedzinach: marketingu i zarządzania, reklamy i komunikacji społecznej, ekonomii, socjologii, zarządzania, finansów, rynku pracy, rolnictwa, biologi, pedagogiki, turystyki, medycyny i farmacji, technologii IT, instrumentów inżynierii finansowej, ochrony środowiska, gazownictwa, komercjalizacji i wielu innych. Nasi eksperci to doświadczeni praktycy i naukowcy.

Eksperci reprezentują sferę nauki, badań i rozwoju oraz praktyki społeczno-gospodarczej.
Ich pasją jest:

  • poznawanie dynamiki zmiany zjawisk zachodzących w gospodarce i w społeczeństwie,
  • odkrywanie ich przyczyn oraz
  • inżynieria społeczna, dostarczająca propozycji rozwiązań służących niwelowaniu zidentyfikowanych negatywnych zjawisk i procesów

Stale się rozwijamy!

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą badawczą, nieustannie rozwijamy swoje kompetencje i uzupełniamy know how w zakresie metodologii i prowadzenia badań. Korzystamy ze sprawdzonych narzędzi badawczych, łączymy metody i techniki, integrujemy różne źródła danych. Stale poszukujemy nowych, szybszych i efektywniejszych rozwiązań.

Optyka działania i plany rozwoju Instytutu Badań i Analiz opierają się na:

  • idei ustawicznego rozwoju zespołu ekspertów,
  • rozwoju innowacyjności,
  • budowaniu sieci współpracy z konkurentami i kooperantami, które gwarantują wysoką jakość realizowanych badań i opracowań powstałych na bazie danych zastanych i empirycznych.
Informujemy, że wszystkie Twoje dane są chronione uwzględniając aktualne przepisy RODO. Korzystamy również z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym.

Administrator Danych
Polityka Prywatności
Akceptuję